Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 06.11.2021
15:00–16:30

Zajęcia rodzinne
Muzeum Woli
10 PLN

Zbudujmy zielone miasto! Warsztat dla dzieci

Zabawa / Warsztat / Wiedza

Za pomocą klocków i innych ciekawych materiałów tj. mech, wstążki i różne papiery, stworzymy makiety osiedli. Zaplanujemy zieleń i porozmawiamy o jej znaczeniu, zastanowimy się jakie rośliny najbardziej podobają się dzieciom i dlaczego. Alina Scholtz, bohaterka wystawy z hasłem „Więcej Zieleni!” zawsze pamiętała o najmłodszych mieszkańcach i użytkownikach projektowanych przez nią przestrzeni. Co wymyśliła dla dzieci? Poznamy jej pomysły i wykorzystamy do budowy makiet.

Czy wiecie, że Alina Scholtz chciała, by w każdym ogródku jordanowskim dla dzieci był brodzik? Co o tym sądzicie?

Żonglując klockami, pokażemy Wam na zajęciach najsłynniejsze zielone osiedla na Woli. Mogą być dla Was inspiracją do stworzenia własnych makiet, a może nas zaskoczycie zupełnie innymi pomysłami? Zapraszamy na zabawę i warsztat w pracowni edukacyjnej i na wystawie.

Dzieci w wieku 7–12 lat
Bilety dziecko + opiekun 10 PLN
KUP BILET

Warsztaty towarzyszą wystawie Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.