Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 27.03.2021
12:00–14:00

Zajęcia rodzinne

10 PLN

Zabytki w Wielkim Mieście. Warsztaty dla dzieci ONLINE

Co dzieje się ze starymi budynkami w wielkim mieście? Obserwujecie swoją dzielnicę i zauważacie, że stara fabryka jest przebudowywana, między blokami stoi świeżo wyremontowany zabytkowy pałacyk, a w drodze do szkoły mijacie potężną kamienicę zamkniętą na zawsze?  

Losy starych budynków w wielkim mieście mogą zaskakiwać. Być może patrząc na nie zastanawiacie się, czy to jest zabytek? Czy zaraz zniknie? Czy ktoś go chroni?  

Zrealizujemy serię ćwiczeń, które pomogą nam nabrać orientacji na mapie warszawskich zabytków. Wybierzemy się na wirtualne wycieczki, porozmawiamy o losach fascynujących gmachów tj. rotundy z dawnych terenów Gazowni Warszawskiej, czy obiektów, np. zrujnowanych kamienic.

Warsztat to okazja do zapoznania się z zagadnieniami poruszanymi na wystawie Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku, bliższego przyjrzenia się procesom zachodzącym w dzielnicy na naszych oczach.

Odbiorcy: dzieci 8-14 lat

KUP BILET 10 PLN

Pytania do prowadzącej: katarzyna.zukowska@muzeumwarszawy.pl

_____________

INFORMACJE O WYDARZENIACH ONLINE:

Bilety na wydarzenie są dostępne do godziny jego rozpoczęcia. Sugerujemy ich zakup odpowiednio wcześniej, tak aby móc bezpiecznie zalogować się 5-10 minut przed startem. Prosimy wziąć pod uwagę, że systemy sprzedażowe potrzebują minimum kilku minut na realizację transakcji.

W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do wykładu online na platformie ZOOM. Po kliknięciu w link otworzy się anglojęzyczna aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.