Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 21.08.2021
18:00–20:00

Koncert
Muzeum Woli
Bezpłatny

Wola Wiecha – koncert

Zapraszamy koncert poświęcony Stefanowi Wiecheckiemu – Wiechowi w 125 rocznicę jego urodzin na Woli. Wydarzenie ma przybliżyć szerszej publiczności postać artysty oraz folklor warszawski i twórczość kapel podwórkowych.

Autor, nazywanym Wiechem, uznawany jest za uosobienie warszawskości z uwagi na swoją twórczość pisaną stylem gwarowym. W czasie koncertu usłyszymy  największe szlagiery folkloru warszawskiego w mistrzowskim wykonaniu. Ważnym celem wydarzenia jest aspekt historii lokalnej – przypominając Wiecha nazywanego Homerem warszawskiej ulicy, chcemy upowszechnić kulturę i niepowtarzalny klimat warszawskich ulic i podwórek lat przed i powojennych.

Wystąpi zespół Czessband – artyści młodego pokolenia czerpiący z dorobku Stefana Wiecheckiego i folkloru Warszawskiego. Na początku i na zakończenie wydarzenia DJ zaprezentuje muzykę związaną z Wolą i Warszawą. Do tego charakterystyczne dla Wiecha skecze w warszawskiej gwarze. Będzie można potańczyć. Koncert poprowadzi Michał Fogg.

Koncert odbędzie się na placu przed Muzeum Woli na Srebrnej 12. Wstęp darmowy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.