Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 07.08.2021
15:00–16:30

Zajęcia rodzinne
Muzeum Woli
10 PLN

Wodny świat — warsztat dla dzieci

Wodny świat

Na warsztacie stworzymy domowe oczka wodne w wersji mini. Każde dziecko otrzyma roślinę z rabatki wodnej, która znajduje się przed Muzeum Woli. 

Co to jest hydrobotanika? Czym różni się od hydrografii? O wodzie w krajobrazie miejskim porozmawiamy przed warsztatem, na wystawie „Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz.” Architektka krajobrazu była miłośniczką roślin wodnych, przekonywała do zakładania brodzików, sadzawek, starała się zagospodarować każdy rów, dół, przywracała jeziora w mieście. W jej projektach woda odgrywa kluczową rolę. Alina Scholtz „widziała wodę w każdej skali, od hydrografii miasta po szpary w chodniku” – jak odkrywają badacze z grupy Centrala, Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis. Jak woda krążyła po miejscach zaprojektowanych przez Alinę Scholtz, skąd projektantka czerpała inspirację, dowiecie się na spotkaniu w najbliższą sobotę.

Bilet dziecko + rodzic 10 PLN dostępne w kasie Muzeum przed warsztatem lub TUTAJ


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.