Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 19.06.2021
12:00–19:00działania plenerowe bezpłatne, oprowadzania 7/5 PLN, oprowadzanie rodzinne 14 PLN

Więcej zieleni! Dzień w plenerze

W ramach weekendu otwarcia wystawy Więcej zieleni! projekty Aliny Scholtz zapraszamy na wspólne działania na placu przed Muzeum Woli i oprowadzania po wystawie.

Plan działań:

12:00-19:00
– realizacja rabatki wodnej w donicy przed muzeum
prowadzenie: architektka krajobrazu Natalia Budnik
Architektura krajobrazu w przestrzeni miejskiej zapomniała o wodnych komponentach poza sterylnymi fontannami. Warsztat ma na celu przypomnienie technik sadzenia roślin wodnych, zwiększania bioróżnorodności i zbierania wody opadowej. 
– wysiewanie kręgów łąk miejskich z Natalią Budnik
– wymianka roślin doniczkowych
przynieś ze sobą rośliny, których już nie chcesz i zabierz do domu nowe
– sprzedaż roślin przez Plantarium
– instruktaż przesadzania roślin

13.00
– Mini ogródki dla dzieci – warsztaty rodzinne
prowadzenie: Kasia Żukowska
Każde dziecko wykona makietę mini ogródka, w którym zasadzi nasiona w specjalnych doniczkach torfowych. Rośliny z mini     ogródka będzie można przesadzić w domu do donic balkonowych, a na makietę wstawić nowe, odświeżając ogródek – zabawa na lata! Zachęcamy dorosłych do udziału z dziećmi.

15.00
– Projektowania przydomowych ogrodów – warsztaty dla dorosłych
prowadzenie: Daria Szarejko-Worobiej
Warsztat pokaże jak zacząć projektować swój ogród: wachlarz możliwości i kierunków w planowaniu własnej zielonej  przestrzeni, sposoby łączenia roślin, zasady i kolejne etapy projektowania. Nie zabraknie kwestii ekologii i wykorzystania wody w ogrodzie.


Oprowadzania po wystawie:
12.00 – rodzinne interaktywne zwiedzanie wystawy z edukatorem Dawidem Kiljańskim
14.00, 16.00, 18.00 – krótkie oprowadzanie dla dorosłych z zespołem Muzeum Woli (Konradem Schillerem lub Magdą Staroszczyk)

 

Limit osób na każdym z warsztatów to 15 osób. Jeśli chcesz mieć pewność, że zmieścisz się w limicie, wyślij maila na adres: muzeum.woli@muzeumwarszawy.pl

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.