Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 18.10.2020
15:00–17:00

Warsztaty
Muzeum Woli
10 zł

Warsztaty liternicze | Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa warsztaty odbędą się on-line za pośrednictwem platformy Zoom.

Limit miejsc: 15

Zajęcia skierowane są do osób interesujących się ciekawym liternictwem, projektowaniem graficznym i estetyczną przestrzenią miejską.

Podczas zajęć poznamy historię szyldów oraz innych obiektów reklamowych na Woli w Warszawie. Przeniesiemy się w czasie aby zobaczyć jak wyglądały Wolskie reklamy na ulicach dawnej Warszawy oraz jak zmieniało się liternictwo i reklama w ostatnich 30 latach. Na podstawie liternictwa dawnego i współczesnych krojów spróbujemy zaprojektować nowe kompozycje typograficzne, z których stworzymy odręczne makiety reklam lub szyldów jakie mogłyby funkcjonować obecnie na terenie Woli.

Zajęcia Poprowadzi Patryk Martuś, kaligraf i projektant, współzałożyciel Warszawskiego Domu Kaligrafii.

Udział w warsztatach kosztuje 10 zł. Bilet można kupić pod linkiem https://ewejsciowki.pl/cala-polska/teatry/muzeum-warszawy,818/warsztaty-liternicze-przemiany-krajobraz-woli-po-1989-roku-online,14012?eventId=190730 

Po zakupie biletu, zostanie wygenerowany link do Zooma, na którym odbędą się zajęcia. W razie pytań, proszę pisać do koordynatorki wydarzenia: katarzyna.zukowska@muzeumwarszawy.pl

 

Więcej o wystawie Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku

Sprawdź pozostałe wydarzenia towarzyszące wystawie.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.