Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 12.03.2022
15:00–16:30

Warsztaty
Muzeum Woli
Bezpłatny

Warsztat haftu malarskiego

Nićmi namalujemy rzeki i krajobrazy, fragmenty map i inne wzory – do wyboru. Wykonamy miniatury, które mogą stać się broszkami lub naszyjnikami. Na warsztat zapraszamy osoby początkujące i zaawansowane.

Technika haftu malarskiego daje swobodę w realizacji najróżniejszych wzorów. Przylegające do siebie ciasno ściegi tworzą plamy kolorystyczne i faktury. Podczas warsztatu możecie liczyć na instruktaż przygotowania wzoru na podstawie dowolnego obrazu, przeniesienia wzoru na tkaninę, wykonywania ściegów. Dobór kolorów to najprzyjemniejsza część należąca w całości do uczestniczek.

Rzeki to wdzięczny temat do haftu ze względu na podobieństwo nici do strumienia lub rysunku rzeki na mapie. Ułożone swobodnie obok siebie przypominają fale, tworzą nurt. Wykorzystamy tę właściwość do oddania wizerunków rzek.

Autorką haftów na zdjęciu i prowadzącą warsztat jest Kasia Żukowska, edukatorka Muzeum Woli.

Warsztaty dla dorosłych.Limit miejsc: 12
Darmowy wstęp. Należy zarezerwować wejściówkę w kasie lub online 

 

Warsztaty towarzyszą wystawie Niech płyną! Inne rzeki Warszawy 

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.