Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 09.04.2022
12:00–14:00

Spacer
Muzeum Woli
5 PLN

Ulica Nalewki – rzeka Nalewka? Spacer śladami dawnych muranowskich rzek

Spacerując po współczesnym Muranowie poznamy wpływ cieków wodnych na rozwój i przekształcenia tej dzielnicy oraz losy jej dawnych mieszkańców. Muranów jest dzielnicą, którą odczytać można przez trzy warstwy historii: przedwojennej, wojennej i powojennej. Świadectwa dziejów tego miejsca w większości ukryte są pod ziemią, dlatego tak trudno jest prześledzić bieg niegdysiejszych rzek i szlaków dawnych ulic dzielnicy żydowskiej.

Zaczynamy spacer pod kinem Muranów, a kończymy przy ulicy Stawki.

KUP BILET 5 PLN

Prowadząca: Jagna Kofta – edukatorka. Pracowała m.in. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Koordynowała i współtworzyła program edukacyjny Forum Dialogu Między Narodami. Ukończyła socjologię na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.