Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 21.10.2020
18:00–20:00

Debata
Muzeum Woli
udział bezpłatny

PRZEŁOŻONE | Debata Traumy transformacji – społeczeństwo, wizualność i gospodarka. | Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku.

Z przyczyn od nas niezależnych musimy przełożyć debatę. O nowym terminie poinformujemy wkrótce.

 

 

 

 

 

 

Wydarzenie towarzyszące wystawie „Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku”.

Rok 1989 to dla Polski symboliczny moment transformacji: zmianie ulega ustrój i gospodarka. Transformacja odbywała się jednak w dłuższym procesie, a jej konsekwencje wpłynęły w znaczący sposób na niemal wszystkie aspekty życia i funkcjonowania społeczeństwa.

Jak przemiany geopolityczne i społeczne wpisują się w tkankę urbanistyczną miasta? Co możemy powiedzieć o sytuacji społeczeństwa i stanie kultury na podstawie architektury i estetyki dzielnicy? Odpowiedzi między innymi na te pytania będziemy szukać podczas dyskusji z udziałem dr Magdy Szcześniak (IKP UW) i prof. Andrzeja Ledera (IFiS PAN).

Prowadzący:

Dr Magda Szcześniak – kulturoznawczyni, adiunktka w Instytucie Kultury Polskiej UW. Autorka książki „Normy widzialności. Tożsamość w czasach transformacji” oraz współautorka dwutomowej publikacji „Kultura wizualna w Polsce”. Obecnie pracuje nad książką o politykach reprezentowania mobilności społecznej w socjalistycznej Polsce. Stypendystka Fundacji Fulbrighta, Narodowego Centrum Nauki, MNiSW, laureatka Nagrody Naukowej Polityki w dziedzinie nauk humanistycznych. Redaktorka pisma „Widok. Teorie i praktyki kultury wizualnej”.

Prof. Andrzej Leder – filozof kultury, psychoterapeuta. Profesor Polskiej Akademii Nauk, absolwent Akademii Medycznej i Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowca w Instytucie Filozofii UW. Kieruje Zespołem Filozofii Kultury w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. W 2015 roku ukazała się jego głośna książka Prześniona rewolucja. Ćwiczenie z logiki historycznej, nominowana do Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego.

Debata odbędzie się on-line – zapraszamy do śledzenia transmisji na Facebooku Muzeum Woli.

Sprawdź pozostałe wydarzenia towarzyszące wystawie.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.