Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 12.09.2021
14:00–15:30

Spacer

5 zł

Spacer rowerowy: Nieużytki. Dzikie enklawy w miejskiej dżungli

Ponawiamy spacer! Tym razem zwiedzamy na rowerach.

Podczas spaceru przyjrzymy się dzikim enklawom Odolan, terenom mało znanym i rzadko eksplorowanym. Przekonamy się, że rejon ten posiada też trochę ciekawych reliktów przeszłości – zarówno malowniczych, jak i budzących grozę. Odkryjemy alternatywne, dzikie przestrzenie Woli i zastanowimy jaki potencjał kryją miejskie nieużytki.

Drapacze chmur wyrastające jak grzyby po deszczu, tysiące metrów kwadratowych nowej powierzchni biurowej, kolejne inwestycje mieszkaniowe tworzące całe kwartały nowych osiedli – to współczesny krajobraz Woli, dzielnicy, której charakter od dziesięcioleci kształtowany był przez przemysł i kolej. Pomimo dynamicznej przemiany tych terenów, nadal na Woli możemy odnaleźć wiele urbanistycznych nieużytków. Odnajdziemy je głównie na terenach pokolejowych, czy też poprzemysłowych, gdzie tworzą fascynujące dzikie enklawy.  Z roku na rok, terenów tych jest jednak coraz mniej. Czy w rozwijającym się mieście jest miejsce na takie “marnowanie” przestrzeni?

Prowadzenie: Patrycja Jastrzębska – historyczka sztuki.  Animatorka kultury działająca w obszarze dziedzictwa architektonicznego oraz przestrzeni miejskiej Warszawy. Założycielka  Tu było, tu stałoPrezeska  Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Mazowieckiej MASŁAW.

Miejsce spotkania: Skwer gen. Marka Bezruczki, ul. Ordona, godz. 18:00

Wycieczka rowerowa, pamiętaj o sprawnym sprzęcie. Długość trasy około 3 km


KUP BILET


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.