Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 11.09.2021
15:00–16:30

Zajęcia rodzinne
Muzeum Woli
10 PLN

Robimy zielnik! Zieloni bohaterowie Warszawy – warsztaty dla dzieci

Podczas warsztatów stworzymy elegancki zielnik z roślin warszawskich z „zielnymi” obrazami. 

Czy zwracacie uwagę na gatunki roślin koło domu lub na trasach spacerów? Kiedy i do czego je wykorzystujecie? Na wystawie zgromadzono przykłady roślin, które jeszcze dziś podziwiać można w przestrzeniach, które urządzała pionierka architektury krajobrazu. Na wystawie zobaczycie próbki ulubionych gatunki Aliny, zebrane w tamtych miejscach przez twórców wystawy. Dlaczego wybierała właśnie te okazy? Jakie są ich właściwości?

Praca architektki krajobrazu przypomina pracę scenografki, dla której bazą i tworzywem są elementy tj. drzewa, czy krzewy. O doborze drzew w projektach Aliny Scholtz oraz o innych słynnych „Drzewach Warszawy” porozmawiamy posiłkując się wydaną niedawno książką pod tym tytułem. Zwrócimy uwagę na część wystawy poświęconą dendrochronologii.

Dzieci w wieku 7–12 lat
Bilety dziecko + opiekun 10 PLN

KUP BILET

Warsztaty towarzyszą wystawie Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz

 

 

 

 

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.