Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 10.12.2020
18:00–20:00

Wykład
Muzeum Woli
Bezpłatne

Pandemia i co dalej? Mieszkalnictwo przyszłości. Wykład Joanny Erbel

Joanna Erbel opowie jak pandemia kornawirusa wpłynęła na  przestrzenie miast i na sposoby myślenia o mieszkalnictwie.

Obecna sytuacja epidemiologiczna jest testem na odporność społeczną i ekonomiczną naszych społeczeństw. Wiele rozwiązań, które dotychczas wydawały się marginalne lub odległe, zaczęły być powszechnie podzielanym doświadczeniem, jak na przykład masowe przejście na pracę zdalną czy niepewność odnośnie zarobków osób na elastycznych umowach pracy. Te zjawiska znalazły swoje odbicie w przestrzeni miast, ale również w sposobie, w jaki myślimy o mieszkalnictwie – zarówno, jeśli chodzi o kwestie urbanistyczne i architektoniczne, jak i modele finansowania mieszkań.

Wykład będzie poświęcony aktualnym trendom w mieszkalnictwie oraz innych obszarach naszego życia, które wpływają na to, jak zmienia się nasze myślenie o bezpiecznej, przyjaznej przestrzeni do mieszkania.

Joanna Erbel – socjolożka, ekspertka do spraw mieszkaniowych. Autorka książki „Poza własnością. W stronę udanej polityki mieszkaniowej”.

Wydarzenie towarzyszące wystawie Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku.

Sprawdź pozostałe wydarzenia towarzyszące wystawie.

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.