pl/en

wstęp bezpłatny

Noc Muzeum na Barbakanie Warszawskim

Zdjęcie barbakanu warszawskiego.

Noc Muzeów na Starym Mieście!

Barbakan Warszawski wraz z systemem murów jest jednym z niewielu przykładów miejskiej architektury obronnej w Polsce. Jako współczesna rekonstrukcja ponownie pojawił się w przestrzeni miejskiej w 1954 roku, jednak w swej strukturze skrywa elementy budowli wzniesionej w połowie XVI wieku.

Wystawa we wnętrzach Barbakanu – Barbakan i mury Starej Warszawy. Losy zabytku – opowiada pasjonującą historię, jak po wojnie odkrywano i rekonstruowano tę średniowieczną budowlę. To jedyne miejsce, gdzie można dowiedzieć się, jak wyglądały dawne bramy miejskie starej Warszawy.

Wnętrze Barbakanu jest również częścią trasy spaceru po murach staromiejskich, dostępnej na stronie Muzeum: muzeumwarszawy.pl/spacer-tajemnice-barbakanu-i-warszawskich-murow-miejskich/.

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.