Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 24.07.2021
15:00–17:00

Spacer
Muzeum Woli
10/7 PLN

Na tropie Aliny Scholtz: Centralny Park Kultury z Centralą | wycieczka rowerowa

Wycieczka rowerowa poprowadzona zostanie śladami ruchu wody i powietrza, przez mikroklimaty stworzone przez Alinę Scholtz. Centrala pokaże czego możemy nauczyć się z realizacji Scholtz, które z jej receptur stosować, o co zadbać i co odtworzyć.

Alina Scholtz z zespołem, na rozległym odcinku Skarpy Warszawskiej, od Kanału Piaseczyńskiego do wiaduktu Mostu Poniatowskiego zmodyfikowała krawędź, zbocza i podnóże za pomocą nasypów gruzu, wyraźnie zmieniając pierwotny kształt. Uszanowała jednak starodrzew. Założenie miało nawiązywać do dawnych układów ogrodowych na skarpie, w których operowano tarasami i stopniami łagodzącymi stromizny. Składową tego systemu była woda w różnej postaci – od płynącej wody otwartej, przez opary i mgły nad zbiornikami do kropli w szparze chodnika i nasycającej powietrze wilgoci przetrzymywanej pnączami.

Wycieczkę poprowadzą Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis z grupy projektowej Centrala. Zbiórka na Placu Na Rozdrożu

KUP BILET

Wycieczka towarzyszy wystawie Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz 
Zobacz cały program towarzyszący wystawie

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.