Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 19.12.2020
18:00–20:00

Warsztaty
Muzeum Woli
Bezpłatnie

Makata wolska. Warsztaty

Wyhaftuj wersję domową wolskiej makaty, zainspirowaną współczesną Wolą.

Wzór wydrukuj w formacie A4 lub A3 i wyhaftuj dla siebie, lub na prezent. Pracę rozpoczniemy podczas warsztatu online – instruktażu do makaty. Doświadczone hafciarki wyjaśnią w jaki sposób przekopiować wzór oraz jak haftować poszczególne części. Spotkaniu towarzyszyć będzie opowieść o historycznych i współczesnych obiektach, które znalazły się na grafice.

Już dziś pobierz wzór makaty KLIK. Wydruk możesz wykorzystać jeszcze na inne sposoby, np. jako kolorowankę.

Do udziału w warsztacie przygotuj:

  • dowolną, nieelastyczną tkaninę
  • kolorowe nici – najlepiej mulinę
  • igły do haftu w różnych rozmiarach
  • nożyczki
  • ołówek h2
  • kalkę maszynową
  • znikający pisak do tkanin

Haftuj z nami lub weź udział w spotkaniu jako obserwator, żeby zorientować się jak wygląda realizacja haftowanej makaty.

Prowadzące: Katarzyna Żukowska i Ula Smykowska – wyspecjalizowana hafciarka, absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego

Katarzyna Markiewicz zaprojektowała wzór makaty inspirowanej współczesną Wolą. Wzór w wersji 2×2 m powstał w jej pracowni, w kamienicy przy ul. Żelaznej – artystka związana jest z dzielnicą rodzinnie i artystycznie. Tkanina o powierzchni liczonej w metrach czeka na sprzyjający spotkaniom moment, kiedy będziemy mogli wspólnie wypełnienić wzór podstawowymi ściegami hafciarskimi.

MIEJSCE WARSZTATU: online – aplikacja ZOOM. Na telefonie komórkowym, tablecie lub komputerze aplikację ZOOM należy wcześniej bezpłatnie pobrać i zainstalować.

LINK DO SPOTKANIA: KLIK

Meeting ID: 995 9699 5215
Hasło: 735971

Wydarzenie towarzyszące wystawie Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku.

Sprawdź pozostałe wydarzenia towarzyszące wystawie.

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.