Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 21.03.2020
10:00–18:00

Warsztaty
Muzeum Woli
wstęp wolny

Haft społeczny na finisaż wystawy Wola w muzeum.

Wyhaftujemy razem współczesną Wolę z wzoru, który stworzy Katarzyna Markiewicz, warszawska artystka-hafciarka związana z Wolą.

Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich zainteresowanych dzielnicą i haftem, Warszawą, historią, rzemiosłem, sztuką współczesną i nietuzinkowym wnętrzarstwem. Będziemy pracować na tkaninie, która zawiśnie w pracowni edukacyjnej Muzeum Woli.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Nie trzeba specjalnych umiejętności, wszystkiego Państwa nauczymy.  Katarzyna Markiewicz przygotuje na tkaninie wzór, który wypełnimy podstawowymi ściegami.

Podczas pracy będzie można spotkać się z artystką i wysłuchać opowieści o Woli.

 

Katarzyna Markiewicz studiowała malarstwo w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom wyhaftowała w pracowni prof. Jana Tarasina w 1983 roku. Autorka miała ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.