Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 04.11.2021
18:00–19:00


Muzeum Woli
Bezpłatny

Grupa dekonstrukcyjna | Porozmawiajmy o patriotyzmie

Grupa Dekonstrukcyjna to twórcza przestrzeń do wspólnego namysłu nad kulturą upamiętniania. W jej ramach odbywać się będą spotkania, rozmowy o lekturach oraz wspólne działania performatywne: happeningi, mikro-wyprawy, akcje i koncerty. Więcej o Grupie

Podczas pierwszego spotkania zajmiemy się pojęciami patriotyzmu oraz faszyzmu. Punktem wyjścia do rozmowy będą dwa teksty: klasyczny esej Jana Józefa Lipskiego Dwie ojczyzny, dwa patriotyzmy oraz 11 tez na 11 listopada Mikołaja Ratajczaka.

Prowadzenie: Magdalena Staroszczyk – kuratorka Muzeum Woli, badaczka, artystka i aktywistka. Interesują ją historie oddolne, perspektywa kobiet i mniejszości, a także działania ze społecznością lokalną. 

Spotkanie odbędzie się na Zoomie. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale konieczne jest zgłoszenie obecności mailowo na adres: magdalena.staroszczyk@muzeumwarszawy.pl

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.