Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 25.04.2021
12:00–13:3010 PLN

Golden 90’s. Warsztat rodzinny.

Warsztat o architekturze lat dziewięćdziesiątych na warszawskiej Woli.

Zajrzymy na ulicę Żelazną, Sienną, na aleję Jana Pawła II i przyjrzymy się dominującym tam postmodernistycznym pomysłom – w skrócie POMO. Dlaczego niektóre budynki POMO przypominają kamienice, z czym jeszcze skojarzą Wam się inne realizacje z tych czasów?

Golden 90’s nawiązuje do popularnego w latach 90. zwrotu, wyrażającego oczekiwania dobrobytu, a w architekturze szaleństwa kolorów i form, w odróżnieniu od „monotonii” poprzedniej epoki. 

W części warsztatowej zmierzymy się z zadaniem projektowym, w którym będziemy mogli wykorzystać zdobytą podczas zajęć wiedzę. Będziemy wycinać, kleić, komponować i budować.

Prowadząca: Aleksandra Pawlak, architektka wnętrz, związana z inicjatywą Tu było Tu stało.

Uczestnicy: 8-13 lat. Zapraszamy do udziału również rodziców.

KUP BILET 10 PLN

Przed warsztatem przygotuj:

  • – kolorowe kartki
  • – nożyczki
  • – klej
  • – ołówek

 

INFORMACJE O WYDARZENIACH ONLINE:

Bilety na wydarzenie są dostępne do godziny jego rozpoczęcia. Sugerujemy ich zakup odpowiednio wcześniej, tak aby móc bezpiecznie zalogować się 5-10 minut przed startem. Prosimy wziąć pod uwagę, że systemy sprzedażowe potrzebują minimum kilku minut na realizację transakcji.

W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do wykładu online na platformie ZOOM. Po kliknięciu w link otworzy się anglojęzyczna aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.

 

Wydarzenie towarzyszące wystawie Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.