Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 08.04.2021
18:00–19:30

Wykład

Bezpłatny

Bloki na „Dzikim Zachodzie”. Dlaczego warto mieszkać na Woli? | ONLINE

Wola zmienia się z dzielnicy przemysłowej w biurową i mieszkaniową. Od dekady rosną w zachodniej części miasta wieżowce i nowe osiedla. Ogromny ruch budowlany na Woli w ostatniej dekadzie zmienił charakter dzielnicy. Jednak nawet ambicjom deweloperów burzących stare fabryki oparły się różnorodne, oryginalne typy zabudowy mieszkaniowej, pojedyncze kamienice i solidne bloki z PRL. W czasie wykładu przyjrzymy się najbliższym okolicom Muzeum Woli i peerelowskim osiedlom przy ul. Platynowej i Srebrnej. Wykład będzie miał charakter fotograficznego spaceru, w czasie którego pofantazjujemy o mieszkaniu w tej dzielnicy wczoraj i dziś.

 

Wykład poprowadzi Tomasz Fudala – historyk sztuki i kurator wystaw, absolwent UW, pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Kurator festiwalu poświęconego problemom miasta Warszawa w budowie (2009-2017). Prowadzi projekt konserwacji Domu Hansenów w Szuminie. Otrzymał nagrodę krytyków im. Jerzego Stajudy za wystawę Spór o odbudowę Warszawy oraz medal Bene Merentibus Stowarzyszenia Architektów Polskich za zasługi dla architektury polskiej.

 

Wykład odbędzie się online – transmisja na Facebooku Muzeum Woli.

Sprawdź pozostałe wydarzenia towarzyszące wystawie.

Więcej o wystawie.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.